Чек лист: Як бути нещасним?
Що таке щастя?
Щастя – це стан людини, в якому, сукупність приємних почуттів та емоцій, нейрони головного мозку людини виробляють ендорфін, дофамін, серотонін та окситоцин.
Ці гормони можуть виробляти штучно, в медицині використовувати для виробництва антидепресантів. А також, вони можуть вироблятися в організмі людини під час інтенсивного стресу. (На початку бою солдати можуть відчувати радість і стан щастя. Як приклад, стан героїв, які беруть участь у військових діях, описано в романі «ВІЙНА і МИР»).
Щастя – відповідна реакція на зовнішні чинники, умови, які нас задовольняють у різних сферах життя.
У кожної людини стан щастя «свій», проявляється за різних обставин залежно від її культури, світоглядів, цінностей, усвідомленості та особистого розвитку.
Цей стан у людини виникає на щось глобальне чи незначне.
Ми самі можемо викликати цей стан, своїми діями й осмисленням того, що відбувається навколо.
Наприклад, комусь покататися на байку, поїхати в подорож, отримати довгоочікувану посаду, стрибнути з парашутом, мати сім’ю, бути в стосунках, а комусь бути здоровим і не відчувати болю.
Часто ми самі обмежуємо своє щастя. Наприклад, я буду щасливий тільки тоді, коли виконаю свою мрію, дійду до мети, а коли мету виконано, багато хто не вміє насолодитися результатом, відсвяткувати, похвалити себе, дивляться, як інших, хто, як правило, більшого досягнув, ставлять нові цілі, і знову стають у стани розчарування, знецінення свого досвіду.
Чек лист: Як бути нещасним?
Я вирішила написати невеликий чек лист, як бути нещасним. Щоб піти від зворотного, те, від чого люди, які зустрічалися на моєму шляху в моїй практиці і житті, страждали.
Чек лист:
- Ідеалізувати і знецінювати. Ідеалізувати те, що є в інших, і те, чого в тебе немає. Знецінювати те, що в тебе є.
- Не радіти своїм успіхам, адже в інших точно виходить краще і в інших є більше. Якщо в тебе щось вийшло значуще, мовчи, не розділяй радість – будуть заздрити.
- Не прислухатися до себе, до своїх потреб і бажань.
- Регулярно виконувати прохання інших, навіть якщо тобі цього не хочеться, але потрібно заради стосунків. І бажано мовчати, про те, чого не хочеться цього робити, інший не повинен знати.
- Мовчати про свої образи. Якщо Вам щось не подобається мовчіть, адже це може зруйнувати стосунки.
- Сподіватися на краще, і нічого для цього не робити.
- Нікому не довіряти, не відкриватися, не ділиться переживаннями. Тільки «слабаки» показують свої почуття.
- Чекати від інших, що вони зрозуміють твої бажання і виконають їх. Ніколи цього не отримати.
- Не брати відповідальність за своє життя. Звинувачувати інших у своїх невдачах. (Уряд, партнера, роботодавця, батьків, дітей).
- Подумки концентруватися на своїх невдачах. Щодня думати, як поводитися і що про тебе подумають. Бажано прокручувати ці думки по кілька разів на день.
- Не піклуватися про своє здоров’я. Не займайтеся спортом, адже це забирає час. Якщо щось болить, то потрібно терпіти, йти до лікаря тільки тоді, коли терпіти нестерпно.
- Працювати на знос.
- Відпочивати потрібно тільки тоді, коли зовсім немає сил, або ти захворів, або законне свято, яке забороняє роботу.
- Тішити себе не потрібно, це дорого. Гроші – найвища цінність.
- Жодних хобі – це забирає гроші.
- Якщо хочеш щось почати, щодня цю справу відклади на потім.
- Пробувати робити нове або по іншому вже пізно, або не для мене.
- Психолог це дорого, до психолога ходять «слабаки», які самі не можуть впоратися.
Цей чек-лист можна продовжувати і продовжувати….Я думаю, поки що цього достатньо.
Висновок
Я щиро сподіваюся, що ця стаття дасть більше розуміння тобі про стан щастя та допоможе відстежити й виявити переконання та поведінку, яка провокує на страждання, неблагополуччя та нещастя.
Адже моя місія як психолога, зробити цей світ благополучним.
у вас залишились питання?
Не вагайтеся запитати! Якщо вам потрібна додаткова інформація про послуги, формат консультацій чи запис на прийом — зв’яжіться зі мною зручним для вас способом.